Téli játékok

2016. december harmadikán délelőtt, a kisvárdai Mikulás-ház mellett, a Művészetek Háza felkérésére, téli játékokkal szórakoztattuk a Főtéren nézelődő járó-kelőket. Jó volt látni az örömtől (is) piros arcokat, jó volt érezni, hogy egy kis vidámságot mi is tudtunk adni a bevásárlás zsongása között is. Nagyon örültünk, amikor nem csak a gyerekek próbálták ki a játékokat, hanem egy apuka is fiával együtt próbálta ki a felállított játékunkat!

Kiscserkész ígérettétel a kisvárdai cserkészcsapatban

A kisvárdai Református Egyházközség fenntartásában működő, 1998. számú Szenczi Molnár Albert Cserkészcsapatban kiscserkész ígérettételre került sor október 30-án. A 150 genfi zsoltár, reformátor fordítójának nevét viselő cserkészcsapat, minden évben, a reformáció emlékünnepéhez (október 31.) legközelebb eső vasárnap fogadalomtételt tart. Idén hat kiscserkész (6-10 éves korú gyermek) ígérte meg, hogy a kiscserkész törvényeket betartva, igyekszik másokat segíteni. Az ígérettétel után a cserkészcsapat fenntartó testületének vezetői Százvai László református lelkipásztor, Veress Sándor főgondnok, Rab László gondnok köszöntötték a gyermekeket. A cserkészcsapat parancsnoka Benő Zoltán cserkésztiszt, valamint idősebb cserkészek kézfogással fogadták cserkésztestvérükké az új kiscserkészeket (első sor): Cselle Zsófiát, Révész Noémit, Erdős Annát, Balogh Mátét, Dobos Mariannt és Benő Bíborkát.

A XXIII. CSERKÉSZ VILÁGTALÁLKOZÓRA, JAPÁNBA VALÓ KIJUTÁSUNKAT SEGÍTETTÉK

KIEMELT TÁMOGATÓK

KISVÁRDA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA;

KISVÁRDAI REFORMÁTUS EGYHÁZKÖZSÉG;

SABOLCS-BEREGI REFORMÁTUS EGYHÁZMEGYE;

VÁRI-VILL KFT.

Kisvárda, Mátyás király utca 2.

TÁMOGATÓK

VASS KISGÉP BT.