Versenyeredmények 2012/2013

VERSENYEREDMÉNYEK 

 2012/2013. TANÉV

 

 

MATEMATIKA

 

Bolyai  csapatverseny,   megyei forduló

(hatosztályos gimnáziumi korcsoport)

8. a osztály 1. h.

Koselák Petra
Koselák Virág
Marincsák Fanni
Takács Bálint                                             

8. a osztály 4. h.

Szabó Boglárka
Gyüre Bernadett
Marina Katalin
Vass Georgina    

Felkészítő tanár: Lakatos Krisztián              

7. a osztály 4. h.

Tischner Donát Balázs
Barati Benjámin
Vörösházi György
Szenes Martin                                              

Felkészítő tanár: Tóthné Spekker Melinda   

8. a osztály 5. h.

Pólyán Gábor
Nagy Zénó
Zvolenszki László
Potyók Máté                                      

Felkészítő tanár: Lakatos Krisztián                         

 

Református Általános Iskolák Országos Tanulmányi Versenye, Debrecen

Potyók  Csaba  5.a        6. h.

Felkészítő tanár:Tóthné Spekker Melinda

Marincsák  Fanni 8.a      6. h.

Felkészítő tanár:Lakatos Krisztián

 

Zrínyi  Ilona  Matematikaverseny,  megyei forduló

Rácz Ivett  5. b              12. h.

Felkészítő tanár: Tóthné Spekker Melinda

 

 

Gordiusz Megyei Matematikaverseny

Balogh Ferenc 10. a                5.  h.

Felkészítő tanár: Lakatos  Krisztián

 

 

„KENGURU”    Matematikaverseny megyei  eredménye:

Tischner  Donát  7. a             5. h.

Rácz  Ivett           5. b             10. h.

Felkészítő tanár: Tóthné Spekker Melinda

Papp  Flóra                   12. a           8. h.

Felkészítő tanár: Lakatos Krisztián

 

 

 

A  nyíregyházi  KOSSUTH LAJOS  EVANGÉLIKUS  GIMNÁZIUM  és ÁLTALÁNOS ISKOLA  által szervezett  Megyei  Matematikaverseny   

Szanyi  Ádám  4. a        9. h.

Felkészítő tanító: Nagy Istvánné Szászi Csilla

Pethő Zsombor  7. a      10. h.

Felkészítő tanár: Tóthné Spekker Melinda

 

 

ALAPMŰVELETI  Matematikaverseny   körzeti

Potyók  Csaba     5. a             1. h.

Felkészítő tanár: Tóthné Spekker Melinda

Szanyi Ádám       4. a             2. h.

Felkészítő tanító: Nagy Istvánné  Szászi Csilla

 

 

BEREZNAI  GYULA  Megyei Matematikaverseny

Potyók  Csaba  5.a                 1. h. 

Felkészítő tanár: Tóthné Spekker Melinda

 

 

AMBRÓZY  GÉZA  Megyei Matematikaverseny

Potyók  Csaba  5.a                 3. h. 

Felkészítő tanár.: Tóthné Spekker Melinda

 

Refi-Matek Megyei Matematikaverseny

1. évfolyam

Bató Anna  1. a                      3. h.

Százvai Dóra 1. a                    3. h.

Szabó László Márk                7. h.

Felkészítő tanító: Dobos B. Józsefné

Kovács  Márton   1. b             8. h.

Lakatos  Sára  1. b                 10. h.

Felkészítő tanító: Kőrizsné Koi Beáta

Rácz  Félix 1. c                       8. h.

Gáncsos Dávid 1. c                 12.h.

Felkészítő tanító: Makláriné Eszterhai Ágnes

2. évfolyam

Szürös  Boglárka 2. a             8. h.

Bacskai  Balázs 2. a                10. h.

Felkészítő tanító: Cseh Ádámné

Nagy  Bence 2. b                     11. h.

Felkészítő tanító: Bakosné Veréb Judit

Péter  Marcell 2. c                  8. h.

Felkészítő tanító: Pappné Villányi Mária

3. évfolyam

Bartha Tamás  3.a                 1. h.

Potyók László György  3.a     4. h.

Felkészítő tanító: Iklódi Boglárka Éva

Király Anna Leila  3. b           4. h.

Molnár Levente  3. b              6. h.

Dolhai Dávid  3. b                  7. h.

Felkészítő tanító: Dankóné Nagy Andrea

4. évfolyam

Fábián József  4. b                 1. h.

Cservenyák  Zsolt 4. b            9. h.

Felkészítő taító: Kertész Edina

Szanyi Ádám 4.a                   3. h.

Felkészítő tanító: Nagy Istvánné Szászi Csilla

 

Vértesi Géza Megyei Matematikaverseny   

Lázár  Panna  2. a         8. h.

Felkészítő tanító: Cseh Ádámné

Molnár Levente  3. b    4. h.

Felkészítő tanító: Dankóné  Nagy Andrea

Potyók  Csaba   5. a      1. h.

Felkészítő tanár: Tóthné Spekker Melinda

Rácz  Ivett  5. b             5. h.

Felkészítő tanár: Tóthné Spekker Melinda

 

 

 

Dienes  Pál  Megyei  Matematikaverseny

Szabó László Márk  1. a           1. h.

Felkészítő tanító:  Dobos B. Józsefné          

Bartha Tamás  3. a                   2. h.         

Felkészítő tanító:  Iklódi Boglárka Éva

Szanyi Ádám         4. a             6. h.         

Felkészítő tanító:  Nagy Istvánné Szászi Csilla

Potyók Csaba  5. a                   4. h.         

Felkészítő tanár:  Tóthné Spekker Melinda

Tischner Donát Balázs 7.a       3. h.         

Felkészítő tanár:  Tóthné Spekker Melinda

Takács Bálint  8.a                    2. h.         

Felkészítő tanár:  Lakatos Krisztián

 

 

                                                          

 

MAGYAR  NYELV ÉS  IRODALOM

 

A Magyar Nyelv Múzeuma  által meghirdetettÍrj levelet Kazinczy Ferencnek vagy Török Zsófiának” Országos Levélíró Pályázat

Kovács Regina  12. a                7. helyezett

Felkészítő tanár:  Veres  Miklós

 

Bolyai  Anyanyelvi  Megyei  csapatverseny

5. a osztály 4. helyezett

         Kisvárdai Cintia Enikő

         Kovics Adél Lilla

         Szabó Boglárka

         Tótik Angéla

                 

5. a osztály 7. helyezett

         Bakó Dóra

Debrei Zsófia

Nagy Zsófia

Vécsi Veronika

Felkészítő tanár: Virguláné Hercku Orsolya

 

 

Debreceni Kölcsey Ferenc Református  Gyakorló Általános Iskola Országos Tanulmányi Versenye

 

Mesék világa 2. osztály, csapatverseny     5. helyezett

Szürös Boglárka  2.a

Hudák Gábor   2. b

Péter Marcell   2. c

Felkészítő pedagógusok:

Benő Zoltánné, Márta Julianna, Csiréné Józsa Viktória

 

Műveltségi vetélkedő 3-4.  osztály, csapatverseny         6. helyezett

Gyüre  Bálint  3. c

Szanyi Ádám 4.a 

Perényi  Ivett 4.b  

Felkészítő pedagógusok:

Kovácsné Szabó Laura, Sipos Melinda, Szabóné Kiss Márta

 

Műveltségi vetélkedő  6-8. osztály, csapatverseny         5. helyezett

Péter Abigél 6.a  

Varró Fanni 6. b 

Barati Benjámin 7.a 

Takács Bálint 8.a

Felkészítő tanárok:

Molnárné Balázs Csilla,  Magyarné Kovács Krisztina,  Ésik  Gyuláné

 

 

„Csodát virágzik a jelen…”     Országos Tanulmányi Verseny

Jókai Mór Református Általános Iskola, Nyíregyháza

Vers kategória

Vörösházi Júlia 3. c                2. h.

Felkészítő tanító: Szabóné Kiss Márta

 

 

A  nyíregyházi  ARANY JÁNOS   GIMNÁZIUM és  ÁLTALÁNOS ISKOLA   megyei  versenye   

 

Helyesírás 

Hudák  Gábor   2.b                3. h.

Felkészítő tanító: Márta Julianna

Kölönte Krisztina    3.a           9. h.

Felkészítő tanító: Kiss Melinda

Péter Marcell    2. c                 11. h.

Felkészítő tanító: Csiréné Józsa Viktória

Rácz  Ivett  5. b                      4. h.

Felkészítő tanár: Borbélyné Péter Zsófia

 

HANGOS OLVASÁSI  VERSENY  4. oszt.  körzeti  forduló   

 Szanyi  Ádám   4. a               3. h.

Felkészítő tanító: Sipos Melinda

 

 

SZENT  GYÖRGY  Görögkatolikus Általános Iskola   versenye,  Kisvárda

Mese- és  prózamondás

Király Anna Leila   3. b          2. h.

Felkészítő tanító: Jónásné Göncz zsizsanna         

Rácz  Ivett  5. b                      3. h. 

Felkészítő tanár: Borbélyné Péter Zsófia             

 

SOMOGYI  REZSŐ ÁLTALÁNOS ISKOLA versenyei
 Kisvárda

Városi-városkörzeti  mesemondó verseny         

Király Nándor  1. b      3. h.

Felkészítő tanító: Hubicsák Ferencné

 

Városi-városkörzeti  prózamondó verseny        

 Debrei Zsófia  5. a        3. h.

Felkészítő tanár: Virguláné Hercku Orsolya

 

                       

TERMÉSZETISMERET

 

„MÓRA” MEGYEI   TERMÉSZETISMERET  VERSENY , Nyíregyháza

 

Révész  Benjámin    2. a  oszt.          2. h.

Felkészítő tanító: Cseh  Ádámné

„CINEGEKIRÁLY”   MEGYEI  TERMÉSZETISMERETI  CSAPATVERSENY,                   Nyíregyháza

 2. b csapata                         4. h.                    

Csapattagok:Hudák Gábor

                      Nagy Bence

                      Vraja Hanna

Felkészítő tanító: Bakosné Veréb Judit

 2. c csapata          6. h.                    

Csapattagok:Kemenyiczki Zsolt

                      Nagy Dóra

                      Péter Marcell

Felkészítő tanító:Pappné Villányi Mária

 3. c csapata                   7. h.                    

Csapattagok: Bereczki Máté

                      Gyüre Bálint

                      Takács Dávid

Felkészítő tanító:Szürösné Vágó Enikő

 2. a csapata          8. h.                    

Csapattagok: Lázár Panna

                       Papp Tibor

                       Révész Benjámin

Felkészítő tanító:Cseh Ádámné

 3. a csapata          10. h.                   

Csapattagok: Balázs  Réka

                      Baglyos  Eszter

                      Vass Gábor

Felkészítő tanító:Iklódi Boglárka Éva

 

BIOLÓGIA-TERMÉSZETTUDOMÁNY

 

Kabay  János  Megyei Biológia Emlékverseny, döntő

Nagy  Benjámin   11. a           4. h.

Felkészítő tanár: Balázsné Szabó Lívia

 

Vöröskeresztes Elsősegélynyújtó Területi Csapatverseny

Csapattagok:      8.a              3. h.

Marina Katalin

Marincsák Fanni

Szabó Boglárka

Szalonna Evelin

Zvolenszki László

Felkészítő tanár: Rostásné Kiss Mária

 

Integrált Természettudományi Csapatversenyverseny

Csapattagok:                         8. h.

Gyüre Ferenc  12. a

Nagy Benjámin  11. a

Pál Tibor 11. a

Csapattagok:                         9. h.

Koi Eszter   10. a

Papp Flóra   12. a

Papp Kristóf  11. a

Virga Anikó  12. b

Felkészítő tanár: Balázsné Szabó Lívia

 

 

ANGOL 

Református Iskolák Országos Tanulmányi Versenye

Debrecen, Kölcsey Ferenc Református  Gyakorló Általános Iskola  

 

Nagy Bianka  6. a                   11. h.

Szántó Míra  6. b                    11. h.

Felkészítő tanár: Berencsiné Dévald Henrietta

 

KOSSUTH LAJOS  EVANGÉLIKUS  GIMNÁZIUM  megyei levelezős verseny döntő, Nyíregyháza 

 

Szanyi Nikolett  7. a               8. h.

Mikla Dominik  7. a               10.h.

Felkészítő tanár: Magyarné Kovács Krisztina

Takács  Bálint  8. a                 6. h.

Marincsák Fanni  8. a            10.h.

Felkészítő tanár: Gergelyffy  Éva

NÉMET

Bessenyei György  Gimnázium Megyei német nyelvi versenye

Dienes Zsófia  9. a                  2. h.

Balázs Petra   9. a                   2. h.

Felkészítő tanár: Révész Marianna

 

BIBLIAISMERET

 

Református Iskolák Országos Tanulmányi Versenye, Debrecen

 

Bibliaismereti csapatverseny:    

Bartha  Anna   és  Nagy Zsófia  5. a         2. helyezett

Felkészítő tanár:  Bodnárné Batár Jolán

 

Országos Bibliai Történetmondó Verseny, Gyula

 

Rácz Ivett  5. b              5. helyezett

Felkészítő tanár:  Bodnárné Batár Jolán

 

ÉNEK-ZENE

SZENT  GYÖRGY  Görögkatolikus Általános Iskola,  Kisvárda

 

Népdaléneklési  verseny

Szabó László  1. a                            2. helyezett          

Szabó  Boglárka  8. a             2. helyezett          

Felkészítő tanár: Iklódi  Boglárka Éva

 

 

RAJZ

Soma  Alapítvány  Rajzversenye

Ihnath  Vivien   1. b               3. h.

Felkészítő tanító:  Kőrizsné Koi Beáta

Varró  Petra  3. b          Különdíj

Felkészítő tanító:  Dankóné Nagy Andrea

Nagy Soma  4. b            Különdíj

Felkészítő tanító:  Kertész Edina

Pataki  Márk  7. a          1. h.

Felkészítő tanár:Jánvári Nikoletta

 

A  kisvárdai Városi  Könyvtár alapításának 60. évfordulója tiszteletére meghirdetett Környezetvédelmi  Rajzverseny

 

Szürös  Boglárka  2. a            2. h.

Felkészítő tanító:  Benő  Zoltánné

Mezei Dominik  4. a               3. h.

Felkészítő tanító: Sipos  Melinda

Bacskai  Bence  5. a                2.  h.

Felkészítő tanár:  Jánvári  Nikoletta

 

 

A Kistérségi Szociális Szolgálat  által meghirdetett  „A Mikulás birodalma” c. Rajzpályázat

Huszti Ádám 1. b                   1. h.

Ihnath  Vivien   1. b               2. h.

Tölgyesi Máté  1.b                  3. h.

Felkészítő tanító:  Kőrizsné Koi Beáta

Szónok Sára 1. c           1. h.

Rácz Félix  1. c              3. h.

Felkészítő tanító:  Makláriné Eszterhai Ágnes

 

„Az Én Adventem”  Városi Rajzpályázat 

Szónok Sára 1. c                     3. h.

Felkészítő tanító: Makláriné Eszterhai Ágnes

Bacskai  Bence  5. a                3.  h.

Felkészítő tanár:Jánvári Nikoletta

 

Országos Bibliai Történetmondó Verseny Rajz és Illusztráció Pályázata,   Gyula

Tamás Vanessza  4. a             Különdíj

Felkészítő tanító: Sipos  Melinda

 

SAKK

 

Református Iskolák VI. Országos  Sakkversenye, Kiskunhalas

Leány egyéni:

         Valkócz  Réka  10. a               2. h.

         Vaszily  Erzsébet 11.a            5. h.

         Bartha  Eszter  9.a                 6. h

 

Leány csapat:      2. helyezett (a csapattagok ugyanazok a tanulók)

Felkészítő tanár: Lakatos  Krisztián

Fiú egyéni:

Balogh  Ferenc  10. a              5. h.

 

Fiú csapat:           6. helyezett

Csapattagok:Gyüre  Ferenc  12.a

                      Nagy  Benjámin  11. a

                     Tischner Ádám Olivér  9. a

VI. Refi Sakk –Kupa 1. h.

Felkészítő tanár: Lakatos  Krisztián

 

TESTNEVELÉS - SPORT

Református Iskolák Országos Kézilabda Bajnoksága Mezőtúr

Leány és fiú kézilabda csapata        6. h.

Felkészítő tanárok: Vajda Gézáné, Czifra József

 

A  VÁRI  EMIL  ÁLTALÁNOS ISKOLA  „Vári-hét” 

VÁRI  KUPA       Labdarúgó torna

 

1-2.  korcsoport(2-4. évf.)      3. h.

Gólkirály: Cservenyák Tamás  2. oszt.

Felkészítő tanár: Borbély Gábor

 

A Bozsik  Program  Körzeti Gyermeklabdarúgó Tornán iskolánk az alábbi helyezéseket érte el:

1. korcsoportban (2-3. oszt.) 2. h.

3. korcsoportban (5-6. oszt.) 3. h.

2. korcsoportban (3-4. oszt.) 5. h.

Felkészítő tanár: Borbély Gábor

 

Gratulálunk a szép eredményekhez a diákoknak

 és a felkészítő pedagógusoknak!

 

                                                                            Nagy Istvánné

                                                                            igh.

Pályázatok

FEL