„Csodát virágzott a jelen” a nyíregyházi Jókaiban

1. március 6-án és 7-én a nyíregyházi Jókai Mór Református Általános Iskolában vettünk részt a két évente megrendezésre kerülő „ Csodát virágzik a jelen” Tanulmányi Versenyen.

Az országos és  nemzetközi versenyen részt vettek a határon túli magyar református iskolák képviselői is.

A gyerekek nagy lelkesedéssel készültek a megmérettetésre. Több kategóriában is számot adhattak tudásukról.

Magyar anyanyelvből 4. évfolyamon Takács Zsombor 1. helyezést ért el. Felkészítő tanítója Gyüre Andrea.

Versmondásban  Szabó Fanni 4. osztályos tanuló 2. helyezett lett. Felkészítő tanítója Nagyné Ágoston Anita.

A többi kategóriában, prózamondásban, népdaléneklésben és rajzban is szépen szerepeltek tanítványaink.

A versengés mellett kikapcsolódásunkról is gondoskodtak házigazdáink. Az esti gálán különleges produkciókkal szórakoztattak bennünket.

A tanulóink nagyon jól érezték magukat a kétnapos versenyen. Élvezték az élményben gazdag programokat, néhányan újabb barátokat is szereztek.

Ezúton is köszönjük a  jókaisok mindenre kiterjedő godoskodását és szeretetét.

Gratulálunk a szép eredményekhez a gyerekeknek és a felkészítő pedagógusoknak!

Szabóné Lakatos Erzsébet

kísérő pedagógus