Adventi gyertyagyújtások Kisvárdán, a Városháza előtt

Adventi  gyertyagyújtások  Kisvárdán, a Városháza előtt

„Jövel, Adventnek Királya, Népek Messiása!

Jézusunk! Alázattal fogadunk, szent hódolattal!”

Adventi ének

Ötödik éve már, hogy Advent idején a kisvárdai Városháza előtti téren felállított óriási adventi koszorú négy gyertyáját ünnepélyes keretek között gyújtja meg vasárnaponként egy-egy önkormányzati elöljáróság, melyet a történelmi egyházak vezetői is megáldanak.

E szép és felemelő eseményre városunk egyházi fenntartású nevelési-oktatási intézményeinek tanulói kulturális műsorral készülnek.

Idén a Kisvárdai Református Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium tanulói két alkalommal, a második és a harmadik gyertyagyújtáson adtak színvonalas irodalmi műsort, melyet a Kisvárdai Reformárus Gyülekezet énekkara-, a Református Ifisek, valamint iskolánk gyermekkórusa által előadott énekek színesítettek(Bogáti Attila lelkipásztor, Kovács Albert és Tóthné Bakó Zsuzsa pedagógusok vezetésével).

A  második illetve harmadik gyertyát Leleszi Tibor Kisvárda város polgármestere és Maklári Balázs alpolgármester gyújtotta meg.

Mindkét alkalommal nt. Százvai László, a Kisvárdai Református Egyházközség vezető lelkipásztora hirdette advent üzenetét.

Az ünnepség végén Ivánné Nagy Erzsébet Bernadett igazgató asszony Istentől áldott, boldog karácsonyt kívánt a több száz jelenlévőnek, majd a történelmi egyházak képviselőinek áldásával zárult a műsor.

Nagy Istvánné

igh.