Végső búcsú Farkasné Erzsikétől, volt kolléganőnktől

„Fáklya voltál életedben…”
                                               Bíró János

Mély megrendüléssel fogadtuk a hírt, hogy Farkas Lászlóné született  Hegedüs Erzsébet, iskolánk volt tanítója, 2016. február 26-án rövid betegség után elhunyt.

1997-től 2007-ig tanított intézményünkben.

Erzsike, ahogy mindenki szólította, lelkiismeretes, szakmailag jól felkészült, nagy tapasztalattal rendelkező, kiváló tanító volt. Fáradhatatlan, odaadó munkával, nagyfokú hivatástudattal, keresztény hitvallással nevelte-oktatta tanítványait. Kiemelkedő szakmai és emberi tulajdonságaival példaként szolgált a tantestületnek. Harmonikus kapcsolatot alakított ki kollégáival, a gyerekekkel és a szülőkkel egyaránt.

A városi, megyei és országos versenyeken diákjai kiváló eredményeket értek el, akik iskolánk hírnevét öregbítették. Főiskolai gyakorlós hallgatóit maximálisan felkészítette a tanítói pályára. Munkássága értékteremtő volt.

Sokszor elhangzott tőle:

„Életem az iskola, a gyerekek, és a tanítás.”

Nyugdíjba vonulását követően Nyíregyházára költözött, hogy fia családjának, unokáinak legyen segítségére.

Iskolai rendezvényeinkre rendszeresen meghívtuk, melyet örömmel fogadott, de egészségi állapota miatt már egyre ritkábban tudott eljönni.

2016. március 5-én a nyíregyházi Korányi Temetőben helyezték örök nyugalomra családja, rokonsága, volt kollégái, jó ismerősei kíséretében.

Drága Erzsike, nyugodj békében! Emlékedet szeretettel megőrizzük!

A család és a hozzátartozók fogadják együttérzésünket!

Kisvárdai Református  Óvoda,  Általános Iskola,
 Gimnázium és Kollégium Tantestülete