Ha észrevétele, javaslata van az oldallal kapcsolatosan, az alábbi módokon jelezheti:

2Személyesen: Flórián tér 5.
3Telefonon: +36 45 406 021

MINDEN SEGÍTŐ ÉSZREVÉTELT ÉS ÖTLETET ÖRÖMMEL FOGADUNK!

AZ ISKOLA NYITVATARTÁSA

Hétfőtől - Péntekig:  08.00 - 16:00

Szombat és Vasárnap:  Zárva

 

ISTEN HOZOTT HONLAPUNKON!

SZERETETTEL VÁRUNK INTÉZMÉNYÜNKBEN!

„Boldog az ember, aki megtalálta a bölcsességet, és az az ember, aki értelmet kap. Mert több haszna van ennek, mint az ezüstnek, és nagyobb jövedelme, mint a színaranynak.” (Péld. 3:13-14)

„Boldog az ember, aki megtalálta a bölcsességet, és az az ember, aki értelmet kap. Mert több haszna van ennek, mint az ezüstnek, és nagyobb jövedelme, mint a színaranynak.” (Péld. 3:13-14)

ISTEN HOZOTT HONLAPUNKON!

SZERETETTEL VÁRUNK INTÉZMÉNYÜNKBEN!

"Az Úrnak félelme a bölcsességnek tudománya, és a tisztességnek előtte jár az alázatosság." (Péld 15,32)

ISTEN HOZOTT HONLAPUNKON!

ISTEN HOZOTT HONLAPUNKON!

SZERETETTEL VÁRUNK INTÉZMÉNYÜNKBEN!

ISTEN HOZOTT HONLAPUNKON!

SZERETETTEL VÁRUNK INTÉZMÉNYÜNKBEN!

Új tanév - új névvel

Ünnepi tanévnyitó istentisztelet a Várday Kata Református Általános Iskola, Gimnázium és Kollégiumban

 

„Neveld a gyermeket a neki megfelelő módon,    még ha megöregszik, akkor sem tér el attól.”

             (Példabeszédek 22:6)

Tanévnyitó ünnepségünket általános iskolás tanulóink számára 2017. augusztus 31-én 17:00 órától tartottuk. A református templom zsúfolásig telt a csaknem félezer tanulót elkísérő szülők, hozzátartozók, meghívott vendégek és pedagógusok részvételével.

Az ünnepélyes istentisztelet az 5. osztályosok által kísért kisiskolás gyermekek bevonulásával kezdődött. Igehirdetéssel Nt. Kádas Richárd, intézményünk iskolalelkésze szolgált.

Nemzeti imánk eléneklése után Mucsicska Dorka és Fodor Gréta felső tagozatos tanulók Uray Sándor áldást kérő, hálaadó versével, majd Hegyes Gréta 8. évfolyamos diákunk egy gyönyörű fuvolazenével köszöntötte az új tanévet, és az istentisztelet valamennyi résztvevőjét.

Városunk önkormányzata képviseletében Leleszi Tibor polgármester úr vett részt tanévnyitó ünnepségünkön.

Az ünnepség főszereplői a kis első osztályosok voltak, akik örömmel és büszkén mondták el verseiket, majd csillogó szemekkel, lelkesen, énekelték együtt a „Hívogat az iskola….” kezdetű vidám dalocskát. A magabiztos szerepléshez az augusztus 23-án megtartott „Csibenap” is hozzájárult, melyen a tanító nénik, (mint fiatal, gondos „Tyúkanyók”) -  Tóthné Bakó Zsuzsa, Nagyné Ágoston Anita, valamint Kertész Edina és Gyüre Andrea - által kiadott verseket már gyakorolták, az éneket megtanulták, és a templomban is megtartották a főpróbát. Színvonalas műsorukat nagy tapssal jutalmazta az ünneplő gyülekezet.

Igazgatónő kedves, biztató szavakkal köszöntötte az első osztályosokat és szüleiket, megköszönve az iskolánk iránti bizalmukat is. Köszöntét fejezte ki az óvónénik odaadó munkájáért, a gyermekek iránti szeretetükért, türelmükért.

Tanévnyitó beszédében köszöntötte az új és gyes-ről visszatérő pedagógusokat, tájékoztatást adott a nyár folyamán történt személyi és tárgyi változásokról, a nagyvarsányi volt tagintézményünk újra önálló intézménnyé válásáról, iskolánk 25. jubileumi évfordulójához kapcsolódóan a Várday Kata név felvételéről, valamint az új tanévben kezdődő intézmény-bővítési, fejlesztési projektről.

A 2017/2018-as tanév iskolánk újraindításának 26. éve, mely a külsőségekben történő megújulásokkal együtt, a nevelés-oktatás tartalmában is innovatív iskolaként működik tovább.

           

                                                                                                                          Nagy Istvánné

                                                                                                                            igazgatóhelyettes

Képek

Pályázatok

FEL