Tanévnyitó ünnepség az 1-8. évfolyamon

„Mindenért hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Jézus Krisztus által, a Ti javatokra.”

(1 Thesszalonika 5:18)

Felemelő pillanat volt 2018. szeptember 2-án délután, amikor a Várday Kata Református Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium 1-8. évfolyamának tanévnyitó ünnepségére gyülekező gyerekek, pedagógusok, szülők és hozzátartozók bevonultak a Református templomba, ami zsúfolásig telt a résztvevőkkel.

Az istentiszteleten Nt. Dezső Attila ricsei lelkipásztor, új iskolalelkészünk, Márk evangéliuma 10. fejezetének 13. verséből hirdette az igét közöttünk.

„Engedjétek hozzám jönni a gyermekeket és ne tiltsátok el őket, mert ilyeneké az Isten országa…”

A tartalmas igehirdetés után Szónok Anna 10. A osztályos tanuló egy szép fuvolazenével, iskolánk Kicsinyek kórusa Benő Zoltánné vezetésével a Sulidallal  köszöntötte a 2018/2019-es tanévet és a résztvevőket.

Az ünnepség főszereplői a kis elsősök voltak, akik nagy izgalommal léptek az Úr asztalához, kissé meghatódottan, de szépen hangsúlyozva mondták el verseiket.

Ivánné Nagy Erzsébet Bernadett igazgatónő köszöntötte az ünneplő gyülekezetet, részletesen beszámolt az építkezés folyamatáról.  Felhívta a figyelmet az új tanév feladataira, megköszönte a szülők bizalmát, hogy gyermekük nevelését-oktatását  iskolánkra bízták.

Istentől megáldott eredményes tanévet kívánva, a 2018/2019-es tanévet ünnepélyesen megnyitotta.

Az elsős tanító nénik