„Köszönöm Istenem az édesanyámat!” Anyák napi ünnepség a templomban

„Köszönöm Istenem az édesanyámat!”   Anyák napi ünnepség a templomban

„Köszönöm Istenem az édesanyámat!
Amíg ő véd engem, nem ér semmi bánat!
Körülvesz virrasztó áldó szeretettel.
Értem éjjel-nappal dolgozni nem restell.
Áldott teste, lelke csak érettem fárad.
Köszönöm, Istenem az édesanyámat.”

Dsida Jenő

Május első vasárnapján az anyaságról emlékezünk meg, Magyarországon az Anyák napját ünnepeljük. Ekkor köszöntjük édesanyánkat, nagymamáinkat, dédmamáinkat, megköszönve nekik azt a sok-sok szeretetet és gondoskodást, melyet életünk során kapunk tőlük.

2019. május 5-én, a délutáni istentiszteleten Nt. Kilin-Szikszai Andrea lelkipásztor asszony a Példabeszédek könyve 21. fejezetéből, A derék asszony dicséretéről hirdette szívhez szólóan az igét.

Ezt követően, iskolánk hagyományának megfelelően, első osztályos tanulóink szívmelengető versekkel és énekekkel köszöntötték az édesanyákat és nagymamákat, mindannyiunk örömére, akik az istentiszteleten jelen voltunk!

Köszönjük a gyerekek  színvonalas műsorát, az 1. a osztályban Dankóné Nagy Andrea és Körizsné Koi Beáta, az 1. b osztályban Kiss Tünde és Makláriné Eszterhai Ágnes Tanító nénik felkészítő munkáját!

Isten áldása kísérje a szülők, nagyszülők, gyerekek és pedagógusok életét, munkáját!

Nagy Istvánné

igazgatóhelyettes