Kárpát-medencei református tanévnyitón jártak iskolánk tanulói

Miskolc városa adott otthont az ide tanév kezdetén a Kárpát-medencei Református Tanévnyitónak 2017. szeptember 2-án, szombaton. Több mint 125 református köznevelési intézmény képviselői gyűltek össze Erdélyből, Kárpátaljáról és az anyaországból hogy együtt kérjenek áldást a 2017/18-as tanév kezdetén.

A Várday Kata Református Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium képviseletében a 10/A osztály két tanulója vett részt ezen az alkalmon Kertész Kata és Szabó Dániel személyében. Kísérőnk, Nt. Kádas Richárd iskolalelkész volt.

Szívélyes fogadtatásban volt része az ünnepi alkalomra érkező delegációknak.

A gyülekező helyszíne a Lévay József Református Gimnázium volt, ahonnan a regisztrációt követeően az ünneplő gyülekezet átvonult a Kossuth utcai templomba.

Istentiszteleten szolgált Ft. Csomós József, a Tiszáninneni Református Egyházkerült püspöke

A tanévnyitó keretén belül átadták a Makkai Sándor díjakat is. A díj azon pedagógusok szakmai munkáért és példamutató emberi-hitbeli magatartásért járó elismerés, akik munkásságuk során kiemelkedő példával járnak elől mind pedagógustársaik, mint a diákok előtt. Ezt a díjat minden évben három pedagógus kapja meg, akik közül egy mindig határainkon túli.

A tartalmas nap végeztével fáradtan, de lelkileg feltöltekezve érkeztünk haza.

Szabó Dániel, 10/A

Összértékelés (0)

0 csillag az 5-ből.

Bejegyzés írása vendégként

A hozzászólás adminisztrátori jóváhagyás után fog megjelenni.
  • Még nincs hozzászólás.