Ha észrevétele, javaslata van az oldallal kapcsolatosan, az alábbi módokon jelezheti:

2Személyesen: Flórián tér 5.
3Telefonon: +36 45 406 021

MINDEN SEGÍTŐ ÉSZREVÉTELT ÉS ÖTLETET ÖRÖMMEL FOGADUNK!

AZ ISKOLA NYITVATARTÁSA

Hétfőtől - Péntekig:  08.00 - 16:00

Szombat és Vasárnap:  Zárva

 

ISTEN HOZOTT HONLAPUNKON!

SZERETETTEL VÁRUNK INTÉZMÉNYÜNKBEN!

„Boldog az ember, aki megtalálta a bölcsességet, és az az ember, aki értelmet kap. Mert több haszna van ennek, mint az ezüstnek, és nagyobb jövedelme, mint a színaranynak.” (Péld. 3:13-14)

„Boldog az ember, aki megtalálta a bölcsességet, és az az ember, aki értelmet kap. Mert több haszna van ennek, mint az ezüstnek, és nagyobb jövedelme, mint a színaranynak.” (Péld. 3:13-14)

ISTEN HOZOTT HONLAPUNKON!

SZERETETTEL VÁRUNK INTÉZMÉNYÜNKBEN!

"Az Úrnak félelme a bölcsességnek tudománya, és a tisztességnek előtte jár az alázatosság." (Péld 15,32)

ISTEN HOZOTT HONLAPUNKON!

ISTEN HOZOTT HONLAPUNKON!

SZERETETTEL VÁRUNK INTÉZMÉNYÜNKBEN!

ISTEN HOZOTT HONLAPUNKON!

SZERETETTEL VÁRUNK INTÉZMÉNYÜNKBEN!

Rendhagyó irodalom óra a harmadik évfolyamon

Néhány hét óta irodalom órákon a magyarság őstörténetét bemutató mondákat tanulmányozzuk. A gyerekeket nagyon érdekli, hogyan is választották ki őseink a Kárpátok hegyvonulatai által körülölelt és védett országot, mai hazánkat.

Sok új információt megtudhattak az olvasmányokból is, a mai órán azonban kézzel fogható tapasztalatokat is szerezhettek tanítványaink elődeink több, mint ezeréves történetéről. Két honfoglalás kori vitéz látogatott el a kíváncsi tekintetű harmadikosokhoz Benő Zoltán tanár úr, és Szőke Szabolcs 12. osztályos diák - Kisvárda Vitézei Kulturális Egyesület tagjai -személyében. Vendégeink korhű ruhákban érkeztek, fejükön a jellegzetes süveggel, lábukon bőrcsizmával, teljes fegyverzetbe öltözve léptek elénk a múltból. A tanár úr szemléletesen és részletesen bemutatta a honfoglalók ruházatát, használati tárgyaikat, életmódjukat, harcmodorukat. A tanulók kezükbe vehették, és megvizsgálhatták az egyes tárgyakat, sokszor rácsodálkoztak arra a tényre, hogy őseink is használták ugyanazokat a dolgokat, csak sokkal kezdetlegesebb formában, és más anyagból elkészítve. Sokan felpróbálták a bőrből és szőrméből készült süveget, mely - ugyanúgy, mint más honfoglalás kori bőrből készült eszköz, - Benő Zoltán tanár úr keze munkája. Talán az óra legizgalmasabb témája a harci felszerelések, fegyverek és a harcmodor bemutatása volt. Óriási élmény volt látni a kardokat, szablyákat, kezükbe venni a különböző formájú nyilakat, megtapintani a nyílhegyeket és elképzelni, hogy velük vágtat a ló és ők használják ezeket a fegyvereket. Az időutazás során a tanulók bővíthették szókincsüket több olyan szóval is, melyeket ma már csak ritkán, vagy egyáltalán nem használunk, pl: tarsoly, nemez, süveg, kelevéz, fokos, stb. Az interaktív előadás sok gyerek fantáziáját megmozgatta, néhányan érdekes kérdéseket is megfogalmaztak.

Reméljük, ez az óra még inkább elmélyítette az eddig megszerzett tudást, felkeltette a tanulók érdeklődését hazánk történelme iránt, illetve megalapozta történelmi nagyjaink iránti tiszteletet és hálát.

Hatházy Ákos Györgyné

Képek

 

Pályázatok

FEL