Elkezdődött egy új tanév

Isten kegyelméből elkezdődött a 2019/2020. tanév a Várday Kata Református Általános Iskola, Gimnázium és Kollégiumban.

Az ünnepélyes tanévnyitóra két napon került sor, ugyanis iskolánk tanulólétszáma nem tette lehetővé, hogy az összes diákunk egyszerre legyen jelen a református templomban.

Az alsó és felső tagozatos tanulók számára szeptember 1-én, a délután 15:00 órakor kezdődött Istentiszteleten került sor a tanévnyitó ünnepségre, míg a gimnazista tanulók szeptember 2-án, hétfőn reggel köszöntötték az új tanévet.

Az általános iskolai tanévnyitó ünnepi Istentiszteleten Nt. Százvai László, gyülekezetvezető lelkipásztor, míg a gimnáziumi tanévnyitó Istentiszteleten Nt. Dezső Attila intézményünk iskolalelkésze szolgált.

Ivánné Nagy Erzsébet Bernadett igazgatónő Örkény István gondolatával köszöntötte a tanévnyitó ünnepségen megjelenteket és indította útjára az új tanévet - „Az iskolának az a feladata, hogy a kérdezést természetes és leküzdhetetlen szokásunkká tegye.”

A sokszínű képzés, a szakos ellátottság megteremtése mellett épületünk infrastrukturális fejlesztése sem állt meg a nyár folyamán.

Az idei tanévkezdés előtt az általános iskola felsős épületének energetikai korszerűsítése kezdődött el. Megtörtént a nyílászárók cseréje, a fűtés korszerűsítése, a vizesblokkok felújítása, a padlózat cseréje, az épület külső szigetelése.

Az épület felújítási munkálatai a tanévkezdésre nem fejeződtek be, így némileg módosított rend szerint kezdtük meg a 2019/2020. tanévünket.

Köszönjük a diákok, szülők és pedagógusok türelmét. A felújítást, korszerűsítést követően egy teljes mértékben megújult, modern, korszerű, az intézményben az eddig megújult épületegyüttesekkel összhangban lévő iskolaépületben tanulhatnak felső tagozatos tanulóink.

Reménységünk van arra nézve, hogy a tantermeket és szaktantermeket minél hamarabb birtokba tudjuk venni.

Bízunk abban, hogy a kezdeti nehézségek ellenére a 2019/2020-as tanév eseményei számos hálára és köszönetre adnak majd okot. Biztosak vagyunk benne, hogy ebben a tanévben is sokat fogunk tanulni a kitartásról, bizalomról, a közösség erejéről, a hit és a szeretet hatalmáról.

Az előttünk álló feladatok elvégzéséhez kérünk vezetőségünk, kollégáink számára bölcsességet, kellő alázatot és erőt; diákjainknak pedig azt kívánjuk, hogy teljenek tartalmasan, szeretetteljes légkörben napjaik.

Valla Gábor