Ha észrevétele, javaslata van az oldallal kapcsolatosan, az alábbi módokon jelezheti:

2Személyesen: Flórián tér 5.
3Telefonon: +36 45 406 021

MINDEN SEGÍTŐ ÉSZREVÉTELT ÉS ÖTLETET ÖRÖMMEL FOGADUNK!

AZ ISKOLA NYITVATARTÁSA

Hétfőtől - Péntekig:  08.00 - 16:00

Szombat és Vasárnap:  Zárva

 

ISTEN HOZOTT HONLAPUNKON!

SZERETETTEL VÁRUNK INTÉZMÉNYÜNKBEN!

„Boldog az ember, aki megtalálta a bölcsességet, és az az ember, aki értelmet kap. Mert több haszna van ennek, mint az ezüstnek, és nagyobb jövedelme, mint a színaranynak.” (Péld. 3:13-14)

„Boldog az ember, aki megtalálta a bölcsességet, és az az ember, aki értelmet kap. Mert több haszna van ennek, mint az ezüstnek, és nagyobb jövedelme, mint a színaranynak.” (Péld. 3:13-14)

ISTEN HOZOTT HONLAPUNKON!

SZERETETTEL VÁRUNK INTÉZMÉNYÜNKBEN!

"Az Úrnak félelme a bölcsességnek tudománya, és a tisztességnek előtte jár az alázatosság." (Péld 15,32)

ISTEN HOZOTT HONLAPUNKON!

ISTEN HOZOTT HONLAPUNKON!

SZERETETTEL VÁRUNK INTÉZMÉNYÜNKBEN!

ISTEN HOZOTT HONLAPUNKON!

SZERETETTEL VÁRUNK INTÉZMÉNYÜNKBEN!

Elkezdődött egy új tanév

Elkezdődött egy új tanév

 

Isten kegyelméből elkezdődött a 2019/2020. tanév a Várday Kata Református Általános Iskola, Gimnázium és Kollégiumban.

Az ünnepélyes tanévnyitóra két napon került sor, ugyanis iskolánk tanulólétszáma nem tette lehetővé, hogy az összes diákunk egyszerre legyen jelen a református templomban. 

Az alsó és felső tagozatos tanulók számára szeptember 1-én, a délután 15:00 órakor kezdődött Istentiszteleten került sor a tanévnyitó ünnepségre, míg a gimnazista tanulók szeptember 2-án, hétfőn reggel köszöntötték az új tanévet. 

Az általános iskolai tanévnyitó ünnepi Istentiszteleten Nt. Százvai László, gyülekezetvezető lelkipásztor, míg a gimnáziumi tanévnyitó Istentiszteleten Nt. Dezső Attila intézményünk iskolalelkésze szolgált.

Ivánné Nagy Erzsébet Bernadett igazgatónő Örkény István gondolatával köszöntötte a tanévnyitó ünnepségen megjelenteket és indította útjára az új tanévet - „Az iskolának az a feladata, hogy a kérdezést természetes és leküzdhetetlen szokásunkká tegye.”

A sokszínű képzés, a szakos ellátottság megteremtése mellett épületünk infrastrukturális fejlesztése sem állt meg a nyár folyamán.   

Az idei tanévkezdés előtt az általános iskola felsős épületének energetikai korszerűsítése kezdődött el. Megtörtént a nyílászárók cseréje, a fűtés korszerűsítése, a vizesblokkok felújítása, a padlózat cseréje, az épület külső szigetelése.

Az épület felújítási munkálatai a tanévkezdésre nem fejeződtek be, így némileg módosított rend szerint kezdtük meg a 2019/2020. tanévünket.

Köszönjük a diákok, szülők és pedagógusok türelmét. A felújítást, korszerűsítést követően egy teljes mértékben megújult, modern, korszerű, az intézményben az eddig megújult épületegyüttesekkel összhangban lévő iskolaépületben tanulhatnak felső tagozatos tanulóink.

Reménységünk van arra nézve, hogy a tantermeket és szaktantermeket minél hamarabb birtokba tudjuk venni. 

Bízunk abban, hogy a kezdeti nehézségek ellenére a 2019/2020-as tanév eseményei számos hálára és köszönetre adnak majd okot. Biztosak vagyunk benne, hogy ebben a tanévben is sokat fogunk tanulni a kitartásról, bizalomról, a közösség erejéről, a hit és a szeretet hatalmáról. 

Az előttünk álló feladatok elvégzéséhez kérünk vezetőségünk, kollégáink számára bölcsességet, kellő alázatot és erőt; diákjainknak pedig azt kívánjuk, hogy teljenek tartalmasan, szeretetteljes légkörben napjaik.

 

                                                                                                                                                                        Valla Gábor

 

Pályázatok

FEL