Húsvéti kreatív gyermekdélelőtt a Kisvárdai Református Gyülekezetben 2015

Húsvéti kreatív gyermekdélelőtt a Kisvárdai Református Gyülekezetben

2015. március 28-ára, a Kisvárdai Református Gyülekezet húsvét ünnepére felkészítő kreatív délelőttöt szervezett az óvodás és alsó tagozatos korú gyermekek számára.

A délelőtt során a nyári egyiptomi napközis tábor és az adventi kreatív foglalkozás tematikáját követve bibliai időutazásra, érdekes kézműves foglalkozásokra, közös éneklésre hívtuk a gyermekeket.

Mintegy 90 gyermek érkezett a Református Gimnázium aulájába, ahol Nt. Százvai László lelkipásztor és Mártháné Iklódi Boglárka tanárnő vezetésével a dallamok szárnyain hangolódtunk a feltámadás örömüzenetének befogadására.

Nt. Százvai László lelkipásztor szolgálata után a Nyírzem Rt. által felajánlott fonott kalácsot, kakaót fogyasztottuk el, illetve a Nőszövetség tagjai ízletes süteményekkel láttak vendégül.

A kézműves foglakozáson a történet elmélyítése mellett húsvét egyik jelképét készítettük el, tudatosítva a gyermekekben, hogy a tojás az életnek, az újjászületésnek a népi jelképe: amint a tojásból új élet kel, úgy támad fel Krisztus is sírjából az emberek megváltására.

Hisszük, áldott volt ez az alkalom, és gyermekeink szívében megfogalmazódott a vágy, hogy azon az úton induljanak el, amelyen a sírhoz siető asszonyok is haladtak, azon az úton, amelyen az evangélium igazsága hangzik fel.

A tanító nénik