Jégre IFI

Ha december, akkor Debrecen. Ezt a nevet is kaphatta volna az a jutalomkirándulás, amely egyébként a találó „Jégre Ifi!” elnevezést viseli, és miden év december végén kerül megrendezésre. 2015. december 29-én 27-en indultunk el a debreceni jégcsarnokba, hogy egy kicsit felhőtelenül is együtt töltsük az időt. Persze vigyázni kell, mert a jég az csúszik, és okozhat meglepetéseket. Ezt a profik és a haladók tudják, a kezdők pedig megtapasztalják. Ennek ellenére profiknak, haladóknak és kezdőknek egyaránt fantasztikus élményt nyújtott, emellett, ha nem is Debrecen legnevezetesebb, de az biztos, hogy leglátogatottabb helyét a Fórumot is újra megláthatták a lelkes kirándulók és korcsolyázók. Azt hiszem, minden esztendőben úgy van vele az ember, mint az újra elindult biciklitúrával, jövőre az egész gyülekezet közössége nekivághatna. Nem tudom, ki milyen bátor lenne abban, hogy korit húzzon a lábára? Lehet, hogy sokan meglepetéseket okoznának a piruettjeikkel, vagy éppen a hosszú évekre visszanyúló korcsolyás múltjukkal. Egy valami azonban biztos, mégpedig az, hogy megéri! Köszönjük Istennek és a gyülekezetnek, hogy újra csúszhattunk, olykor-olykor még talpon is maradhattunk. Jövőre talán már a jégkorongcsapat is figyel bennünket, de a lényeg, hogy Isten kegyelméből újra szeretnénk jégre állni.

Bogáti Attila

ifjúsági-lelkipásztor