Ha észrevétele, javaslata van az oldallal kapcsolatosan, az alábbi módokon jelezheti:

2Személyesen: Flórián tér 5.
3Telefonon: +36 45 406 021

MINDEN SEGÍTŐ ÉSZREVÉTELT ÉS ÖTLETET ÖRÖMMEL FOGADUNK!

AZ ISKOLA NYITVATARTÁSA

Hétfőtől - Péntekig:  08.00 - 16:00

Szombat és Vasárnap:  Zárva

 

ISTEN HOZOTT HONLAPUNKON!

SZERETETTEL VÁRUNK INTÉZMÉNYÜNKBEN!

„Boldog az ember, aki megtalálta a bölcsességet, és az az ember, aki értelmet kap. Mert több haszna van ennek, mint az ezüstnek, és nagyobb jövedelme, mint a színaranynak.” (Péld. 3:13-14)

„Boldog az ember, aki megtalálta a bölcsességet, és az az ember, aki értelmet kap. Mert több haszna van ennek, mint az ezüstnek, és nagyobb jövedelme, mint a színaranynak.” (Péld. 3:13-14)

ISTEN HOZOTT HONLAPUNKON!

SZERETETTEL VÁRUNK INTÉZMÉNYÜNKBEN!

"Az Úrnak félelme a bölcsességnek tudománya, és a tisztességnek előtte jár az alázatosság." (Péld 15,32)

ISTEN HOZOTT HONLAPUNKON!

ISTEN HOZOTT HONLAPUNKON!

SZERETETTEL VÁRUNK INTÉZMÉNYÜNKBEN!

ISTEN HOZOTT HONLAPUNKON!

SZERETETTEL VÁRUNK INTÉZMÉNYÜNKBEN!

Magyar Kultúra Napja

„Míg a mindenség a szakadatlan mulandóság jegyében él – mi

halandók és halhatatlanok vagyunk.

E valódi és feloldhatatlan feszültségből született egész kultúránk

és minden imádságunk.

Abból, hogy

itt vagyunk,

s mégse vagyunk egészen itthon a földön.”

(Pilinszky János)

 

A Magyar Kultúra Napját 1989 óta ünnepeljük meg január 22-én, annak emlékére, hogy Kölcsey Ferenc 1823-ban ezen a napon tisztázta le és jelölte meg dátummal Szatmárcsekén magyar népünk nemzeti imájának a Himnusz kéziratát.

Nemzeti imánk az első vers, dal; amit megtanulunk életünk során. Még azelőtt, mielőtt annak tartalmával, mondanivalójával tisztába lenne az ember. Hisz Himnuszunk felcsendül az újév első perceiben, a dobogó legfelső fokán álló sportolóink tiszteletére, elénekeljük városi és országos megemlékezéseken, ünnepnapokon. Aztán általános iskolában tanóra keretein belül megtanuljuk. Megtanuljuk a szerkezetét, a rímelését, a prozódiáját, tanulunk megzenésítéséről, hallunk arról a történelmi háttérről, ami alatt keletkezett.  

Aztán már nem csak a kötelező tananyag részét jelenti számunkra, hanem átlényegül bennünk. Nemzeti imává formálódik lelkünkben. Átérezzük szavainak súlyát, jelentőségét. Megrendülten vagy éppen könnybe lábadt szemmel énekeljük életünk során számtalan alkalommal.

Az évfordulóval kapcsolatos megemlékezések alkalmat adnak arra, hogy nagyobb figyelmet szenteljünk évezredes hagyományainknak, gyökereinknek, nemzeti tudatunk erősítésének, felmutassuk és továbbadjuk a múltunkat idéző tárgyi és szellemi értékeinket.

A Magyar Kultúra Napja alkalmából országszerte megemlékezéseket tartottak. Iskolánk a mai napon emlékezett meg eme jeles alkalomról. A harmadik óra keretén belül Veres Miklós és Rolyák Géza tanárurak felkészítése mellett gimnáziumi tanulóink adtak ünnepi műsort.

A rendhagyó és elgondolkodtató megemlékezés párhuzamot állított a világ, a történelem, irodalom és Isten Igéje között a kultúra és a képviselt értékek tekintetében. Korunk számos negatív társadalmi hatására és lelki gyengeségére világítottak rá a diákjaink által kimondott és megfogalmazott gondolatok.

Becsüljük meg, óvjuk, védjük magyar kultúránkat, mely nemzeti identitásunk egyik fő alappillére. „Isten, áldd meg a magyart”

Pályázatok

FEL